среда, 23. новембар 2016.

Kanabis i seks. Ulje od konoplje, upotreba. Lečenje medicinskim kanabisom. Kako droga utiče na zdravlje. Jela od kanabisa. Recepti za jela od kanabisa. Lečeenje lekovitim biljem. Kako se leči kanabisom iskustva. Šta kanabis leči. Proizvodi od kanabisa. Vino od kanabisa. Cannabis and sex. Cannabis before sex. Lečenje lekovitim biljem. Lečenje kancera kanabisom dokazi. Najčitanije knjige u Srbiji 2018. Kako se puši džoint? Lečenje raka kanabisom, dokazi. Knjiga o kojoj se govori. Konoplja u medicinskim svrhama. Kako se pravi ulje od kanabisa? Upotreba konopljinog ulja. Kako se puši marihuana? Lečenje kancera lekovitim biljem. Upotreba konoplje u medicini. Lečenje konopljom. Upotreba konoplje u medicinske svrhe. Kako se upotrebljava ulje od kanabisa? Lečenje biljem. Recepti za jela od konoplje. Kako se puši marihuana? Kako da izlečim samog sebe? Lečenje uljem od kanabisa. Doziranje ulja od konoplje. Lečenje uljem od kanabisa. Kako se meditira? Knjiga o kojoj se priča. Lečenje uljem od kanabisa. Droga na estradi. Kako doživeti multiorgazam? Upotreba ulja od kanabisa. Hit knjiga u Srbiji 2018. Marihuana u ishrani. Recepti za kolače od marihuane. Najčitanije knjige u Srbiji 2018. Recepti za jela od marihuane. Lečenje kanabisom teških bolesti. Kako se upotrebljava ulje od kanabisa? Istina o kanabisu. Konoplja u medicini. Upotreba konoplje u lečenju kancera. Upotreba kanabisa u lečenju multipleks skleroze. Hinduistička religija.


Deo iz knjige koja je u štampi.


Pogledajte i druge blogove istog autora:

U Tantri je spoj

Već smo pisali o specifičnosti Indije, ne samo u pogledu dobijanja konoplje izuzetnog kvaliteta, već i po religijskim, filozofkim (Hinduizam i Budizam su spoj filozofije življenja i religijskih pravila) i sociološkim stavovima prema upotrebi kanabisa, kako za pušenje, tako i u hrani i pićima.
Za stanovnike južno od Himalaja, hedonizam i medicinska upotreba konoplje spojila se u religioznoj ezoteriji kulminirajući u Tantri, mističnoj religiji, koja u svojim raznim varijetetima, propisuje, kako fizičke, tako i mentalne vežbe poput meditacije i joge.
Tantra rituali sa marihuanom su veoma moćni*, ali isto tako i složeni i teški za izvođenje. Moderna Tantra samo delom podseća na izvornu, jer je često praktikovana od osoba koje su slabo poznavale pravila, a želele su što pre do dođu do rezultata, to jest do što bržeg spajanja energetskih sistema ( u okviru jedinstva kosmičkih sila) muškarca i žene, stvorivši strujanje koje omogućava učesnicima da pronađu nove uzvišene nivoe intimnosti, pomažući im da shvate svoju bezvremensku poziciju u univerzumu. Inače Tantrički rituali, pod uticajem kanabisa, potiču  iz  vremena  700-te  godine  naše  ere  i  u  njima  su  učestvovale  
*O njima u jednoj od sledećih knjiga istog autora.

grupe „pročišćenih“  muškaraca i žena koji su oslobođeni bilo kakvih telesnih  predrasuda. U suštini, ritual je obožavanje i klanjanje ženskoj lepoti. Kroz čin kupanja svojih partnerki mirišljavim, cvetnim vodicama, parfimisanjem i češnjanjem njihove  kose,  muškarci  ih nakon svega spuštaju na svileni krevet,  gde započinju najprefinjenije dodirivanje celog tela, od očiju, nozdrva, sve do vrhova grudi, butina i vagine. Klasičnom seksu predhodi višesatni oralni i sve vreme se misli oba partnera pod uticajem dima i pića od kanabisa, fokusiraju se na religijski simbolizam mešanja muške i ženske energije, što oslobađa, za običnog čoveka, neslućenu seksualnost, koja rezultira „beskonačnim orgazmima“, ali bez ejakulacije od strane muškarca, kao i bilo kakvih drugih fizičkih oslobađanja energije. Sveti tekstovi opisuju seks sa kanabisom, koji je trajao i po sedam, osam sati, u kome su očesnici imali osećaj beskrajne slobode, u kojoj se briše ego i sagledava bit svega što postoji.


Predoziranje moguće, ili nemoguće

Već pri prvim upotrebama marhuane za lečenje, postavilo se jedno veoma važno pitanje: da li je moguće predoziranje pacijenata, ako greškom, ili namerno, uzmu veću količinu od preporučene.
Sa druge strane, uživaoci marihuane su decenijama tvrdili kako se  stondira samo ukoliko se uzme veća količina od one koja je dovoljna za tu osobu i da sve lose reakcije nestaju nakon spavanja.
Dilemu u vezi toga su razrešili francuski naučnici.
Otkriven je hormon koji poništava trovanje pacova marihuanom, čime je potvrđeno da je nemoguće predoziranje marihuanom, gde bi mohlo da dođe do smrtnog ishoda.
 Autor studije, Dr. Pjer Vinćenco Pjaca  (Pier Vincenzo Piazza)  objasnio je da je kod pacova izloženih THC-u došlo do dramatičnog porasta hormona u mozgu zvanog pregnenolon. Ustanovljeno je da taj hormon sprečava opojno dejstvo marihuane. I pored toga što su životinje tretirane sa 3.000 procenata većom količinom od one koja bi mogla normalnim korišćenjem da se unese u organizam, navedeni hormoni inhibiraju efekte THC-a.
Iako je istraživanje bilo namenjeno u svrhu dokazivanja o uspešnosti lečenja uz pomoć kanabisa, došlo se do rezultata koji potvrđuju da za žive organizme, pa tako i za čoveka nema nikve opasnosti od „trovanja“ sa njom. Time je objašnjeno kako mozak sam sebe štiti od mogućeg prevelikog uticaja trave.
Vezivanjem za kanabinoidne receptore, THC pokreće oslobađanje pregnenolona, što zauzvrat slabi uticaj  THC -a na receptore – negativno povratno dejstvo koje može da spreči korisnike marihuane da se previše „naduvaju“.
Nadovezujući se na ta saznanja, Mitch Earleywine, profesor psihologije na Univerzitetu u Albaniju (N.Y), dodaje da lek za preteranu upotrebu kanabisa ne mora da bude predmet daljih istraživanja, tvrdeći kako kanabis nema smrtonosnu dozu i da mu je zavisnost bliža onome što stvara u čoveku kofein iz kafe, nego što ima sličnosti i sa jednom nezakonitom drogom.


Konoplja je i…

-Slike Rembranta, Van Goga kao i mnogih drugih slikara bile su rađene najčešce na platnu od kanabisa.
-Konoplja ima kvalitetnije vlakno od drveta.
-Daleko manje nagrizajucih hemikalija je potrebno da bi se papir napravio od konoplje nego od drveta i na taj način se priroda manje zagađuje.
-Papir od konolje ne žuti i veoma je trajan.
-1150. je prvi put u Evropi pokrenuta proizvodnja papira od konoplje. To su radila mislimansko-arapska plemena, proizvodeći veoma kvalitetan pergament.

-Prvi model automobila Henrija Forda, Model-T, napravljen je da ide na gorivo od konoplje i imao je panele od konopljine plastike koji su izdržavali udarce 10 puta jače, nego što može da izdrži čelik.

Нема коментара:

Постави коментар